Priama akcia je solidárny zväz pracujúcich,
ktorý sa sústreďuje na riešenie problémov
na pracovisku a v komunite, a na organizovanie solidárnych akcií za práva a požiadavky
pracujúcich na Slovensku aj v zahraničí. Od roku 2000 je sekciou Medzinárodnej asociácie pracujúcich (MAP), ktorá v súčasnosti združuje zväzy a skupiny z 21 krajín sveta.Ôsmim pracujúcim v Južnej Kórei hrozí väzenie za politické názory. Pošli protestný e-mail 

12. január 2011

Juhokórejský štátny žalobca požiadal 3. decembra 2010 na súde pre centrálnu oblasť Soulu o trest väzenia v trvaní 5 až 7 rokov pre ôsmich členov organizácie Aliancia socialistických pracujúcich Kórey (SWLK) za ich politické názory. Zmierniť alebo úplne zrušiť obvinenia by mohli pomôcť solidárne aktivity. Nasledujúci článok je zhrnutím informácií, ktoré nám poskytol Loren Goldner a jeden z obvinených. Solidaritu je potrebné vyjadriť do nedele 16. januára 2011, 22:00 večer!

Ako môžeš pomôcť

Aktivistov môžeš podporiť poslaním solidárneho e-mailu, ktorý bude preposlaný sudcovi Hyung Doo-kimovi. E-maily je dôležité poslať najneskôr do nedele 16. januára 2011, 22:00 večer, aby ich mohol právnik SWLK preposlať sudcovi. Rozsudok má padnúť 27. januára 2011. Môžeš použiť vzor textu, ktorý sme pripravili, prípadne napísať vlastný. Kontakt na SWLK je: swlk(zavináč)jinbo(bodka)net.

Vzor:Dear Hyung Doo-kim,

Hereby I would like to protest against the trial that is being held against the eight members of the Socialist Workers’ Alliance of Korea, Oh Se-cheol, Yang Hyo-seok, Yang Joon-seok, Choi Young-ik, Park Joon-seon, Jeong Won-hyun, Oh Min-gyu, and Won Nam-goong.

I consider it unacceptable and shameful to hold a trial against these workers because of their political opinions and I demand that you drop all the charges instantly.

I will inform people in Slovakia and in other countries about this trial and the distasteful steps of the South Korean state.

Regards,

MENO
DÁTUM
MESTO, KRAJINAPreklad:


Vážený Hyung Doo-kim,

Týmto by som rád vyjadril protest proti súdnemu konaniu, ktoré sa týka ôsmich členov organizácie SWLK: Oh Se-cheola, Yang Hyo-seoka, Yang Joon-seoka, Choi Young-ika, Park Joon-seona, Jeong Won-hyuna, Oh Min-gyua a Won Nam-goonga.

Považujem za neprijateľné súdiť týchto pracujúcich za ich politické presvedčenie a žiadam okamžité stiahnutie žaloby.

O tomto procese a nehanebných krokoch juhokórejského štátu budem informovať ľudí na Slovensku, prípadne aj v iných krajinách.
Ďakujeme za podporu a budeme radi, ak kópiu e-mailu pošleš aj na priamaakcia(zavináč)priamaakcia(bodka)sk.

O súdnom procese

Členov SWLK obvinili na základe neslávne známeho zákona o národnej bezpečnosti, ktorý bol prijatý pred vojnou v Kórei v roku 1948, umožnil popravy stoviek tisícov ľavičiarov a dodnes teoreticky stanovuje trest smrti pre „aktivistov podporujúcich Severnú Kóreu“.

V skutočnosti je účelom veľmi neurčito napísaného zákona potláčať akékoľvek socialistické názory bez ohľadu na to, či sú pro-severokórejské alebo nie. Kórejský politický systém teda reálne bráni slobode svedomia a presvedčenia. Úrady oprášili tento zákon po mnohých rokoch, a nie náhodou. Proces súvisí s tvrdou pravicovou politikou vlády juhokórejského prezidenta Lee Myong-baka, ktorá je pri moci od roku 2008. Počas jeho vlády došlo aj k násilnému a krvavému potlačeniu štrajku vo fabrike Ssangyong Motor v roku 2009. Mimochodom, pred nástupom do prezidentského úradu bol Lee generálnym riaditeľom Hyundai Engineering and Construction a starostom Soulu.

Prokuratúra obvinila členov SWLK od roku 2008 už niekoľkokrát, doposiaľ zakaždým neúspešne. Aktuálne nie sú obvinení z ničoho konkrétneho, iba z toho, že sa prezentujú ako socialisti a marxisti a obhajujú myšlienku revolúcie pracujúcich v oboch Kóreách. Zdá sa, že jedným z hlavných dôkazov obžaloby sú letáky, ktoré pracujúci zo SWLK rozdávali počas štrajku v Ssangyong Motor.

Zaujímavé je aj to, že v Južnej Kórei pôsobia aj oveľa väčšie organizácie ako SWLK (pro-severokórejské, maoistické, stalinistické a iné), ale štát si vybral ako terč represie túto malú skupinu práve preto, že jej členovia sa aktívne zúčastňujú bojov na svojich pracoviskách, v továrňach atď.

SWLK chce počas procesu poukázať na skutočnosť, že sú obviňovaní za svoje názory, ako aj na vágnosť zákona o národnej bezpečnosti. Víťazstvom v procese chcú dosiahnuť precedens pre ďalších ľudí obhajujúcich slobodu myslenia, ktorí sa môžu stať obeťou tohto zákona v budúcnosti.

SWLK - Aliancia socialistických pracujúcich Kórei

Politicky by sme mohli Alianciu zasadiť do ľavo-komunistického, teda protileninistického spektra. Skupina nie je pro-severokórejská ani pro-juhokórejská. Podľa SWLK je zmena oboch kórejských systémov k lepšiemu možná formou revolúcie pracujúcich. Odmietajú stotožňovanie socializmu s budovaním politických strán a kandidovaním vo voľbách. Presadzujú „socializmus cez boje pracujúcich“, resp. „socializmus ako konečný cieľ bojov pracujúcich.“ 

SWLK podporili štrajk v nošovickom závode Hyundai koncom roku 2009 výzvou rozdávanou pracujúcim v továrni Hyundai v kórejskom meste Ulsan.

 

Aktualizácia 5.3.:

Rozsudok v prípade ôsmich členov kórejskej ľavo-komunistickej organizácie SWLK nakoniec padol 19. februára 2011. Podmienečné tresty hodnotia aktivisti ako výsledok domácich aj medzinárodných aktivít za ich prepustenie. 

Z e-mailu kórejských aktivistov, ktorý sme obdržali od Lorena Goldnera, vyberáme:

„Sudca vyniesol 19. februára 2011 nasledujúci rozsudok;

1) Oh Se-cheol, Yang Hyo-seok, Yang Joon-seok a Choi Young-ik:

Trest odňatia slobody na 1 a pol roka s podmienečným odkladom na 3 roky za porušenie Zákona o národnej bezpečnosti, a pokuta 500 000 wonov (cca 323 eur) každý za porušenie Zákona o zhromažďovaní.

2) Park Joon-seon, Jeong Won-hyun, Won Nam-goong a Oh Min-gyu:
Trest odňatia slobody na 1 rok s podmienečným odkladom na 2 roky za porušenie Zákona o národnej bezpečnosti, a pokuta 500 000 wonov každý za porušenie Zákona o zhromažďovaní.

Rozsudok je možné interpretovať nasledovne:

1) SWLK sa považuje za organizáciu, ktorá produkuje propagandu a vyvoláva národné nepokoje, a tým porušuje Článok 7 Zákona o národnej bezpečnosti.
Ukazuje sa tým politická povaha kórejského súdneho systému, ktorý je súčasťou štátneho aparátu slúžiaceho kapitalistickej triede.

2) Podmienečný odklad trestu sa dá chápať ako výsledok aktivít kórejského a medzinárodného protestného hnutia, hoci celkovo ide len o málo lepší rozsudok, ako je okamžité uväznenie.

3) My, ôsmi odsúdení, sa odvoláme voči tomuto rozsudku na najvyšší súd.

Budeme žiť a konať rozhodne ako revoluční socialisti bez ohľadu na politickú represiu kórejského štátneho aparátu.

Ďakujeme všetkým socialistom a pracujúcim z celého sveta, ktoré podporili súdny spor kórejských socialistov. Informujte kamarátov na celom svete, že sme im vďační za podporu.

Na záver ešte prinášame časť rozhovoru, ktorý poskytol Oh Min-gyu jednému kanadskému študentskému rádiu pred vynesením rozsudku, kde bližšie vysvetlil príčiny procesu.


Prečo došlo k represii zo strany juhokórejského štátu voči aktivistom SWLK?

Keby som hovoril o našich domnienkach, nebolo by to veľmi presvedčivé. Radšej preto predstavím tri argumenty vládnucej triedy týkajúce sa niektorých dôležitých udalostí a nášho prípadu.

Po prvé: prečo sa vláda rozhodla zatknúť členov SWLK v auguste 2008? Znamenalo to niečo pre vládu Leea Myongbaka? Znamenalo. V máji 2008 začala malá skupina stredoškolákov organizovať sviečkový protest, ktorý vyvrcholil v júni a júli za účasti stoviek tisícov ľudí, ktorí takmer každý deň demonštrovali s cieľom skoncovať s týmto režimom. V auguste, hneď po našom zatknutí, však vláda vyhlásila, že SWLK bola jednou z hlavných síl, ktoré zosnovali tieto obrovské demonštrácie. Bezpochyby to bolo absolútne klamstvo. Boli sme len jednou zo skupín, ktoré sa zúčastnili sviečkového protestu,. Ak existoval nejaký rozdiel medzi socialistickými skupinami, vrátane SWLK, a ostatnými skupinami, bola to jedna vec: vyzývali sme pracujúcich, aby zorganizovali politické štrajky proti kórejsko-americkej dohode o pásme voľného obchodu a mnohým ďalším politickým krokom vlády, ktoré negatívne ovplyvňujú pracujúcich, nielen na uliciach, ale aj na pracovisku.

Po druhé: keď sa im dva razy nepodarilo získať zatykač na členov SWLK, v auguste 2009 sa prokurátor rozhodol, že nás bude stíhať na slobode. Čo sa stalo vtedy? Pracujúci zo Ssangyong Motor uskutočnili 77 dní trvajúci štrajk, ktorý polícia 7. augusta ostro potlačila. Keď sa nás 11. augusta rozhodli obviniť – teda hneď po skončení štrajku – prokuratúra vydala tlačovú správu, v ktorej označila SWLK za hlavnú silu, vďaka ktorej bol štrajk pracujúcich zo Ssangyongu bojovnejší. Opäť sme neboli jedinou silou, ktorá podporila tento štrajk a pokúsila sa vyjadriť solidaritu. Neprekvapí, že žalobcovia nepredložili súdu takmer nijaké dôkazy týkajúce sa štrajku v továrni Ssangyong.

Po tretie: keď sa začal súdny proces, žalobcovia predniesli veľmi symbolický komentár. „SWLK je rozhodne malá skupina. Je však nesmierne dôležité, aby sme ju neoznačili za nevinnú len preto, že je ich málo. Najmä v časoch neoliberalizmu nie je nemožné, aby malá skupinka, akou je SWLK, získala podporu ľudí a vytvorila nebezpečnú silu, ktorá by mohla zvrhnúť kapitalistický systém.“

Potrebuje niekto ešte ďalšie vysvetlenie, prečo chce kórejská vláda potlačiť SWLK? Niet pochýb, že organizujeme malú skupinu pracujúcich. Ale prípad SWLK je len prvý príklad. Ak nás odsúdia, na rade budú ďalšie socialistické skupiny a bojovní pracujúci.

Môžeš nám opísať súdny proces a porozprávať o možných dôsledkoch?

Takmer všetky dôkazy, ktoré predložili žalobcovia súdu, aby dokázali našu vinu, pochádzajú z našich novín a politických prehlásení, ktoré sme vydali a uverejnili aj na internetovej stránke. Sú medzi nimi aj naše súkromné e-maily, ktoré našli žalobcovia medzi stovkami tisícov mailing listov vďaka príkazu na domovú prehliadku. Vytlačené dôkazy presahujú 40-tisíc strán formátu A4. Žalobcovia nás dva roky sledovali, fotografovali na demonštráciách a politických stretnutiach, čítali si naše súkromné e-maily a odpočúvali naše mobilné telefóny. Došlo k 30 verejným súdnym konaniam, na ktorých sme my, obžalovaní, viedli politické zápasy so žalobcami. Žalobcovia predvolali k súdu vyše dvadsať svedkov.

Ako sa blíži koniec súdneho procesu, rastie naše presvedčenie, že nás uznajú za nevinných. Nejde však len o nás; náš boj proti represii zo strany kórejskej vlády podporili mnohé skupiny a sily a dopočuli sme sa aj o vyjadrovaní medzinárodnej solidarity.

Kto však vie s istotou povedať, aký bude rozsudok? My, obžalovaní, sme v poslednom prehlásení uviedli: Či už skončíme za mrežami alebo nie, kórejská vláda nemôže zabrániť rastu počtu socialistických pracujúcich. Kapitalizmus ženie pracujúcich k socializmu každý deň. Žalobcovia tvrdili, že zastávame veľmi nebezpečnú ideológiu. Myslíte si, že je to tak? Ak áno, nechajme tomu teda voľný priebeh. Ak majú pravdu žalobcovia, pracujúci a ľudia sami odmietnu našu ideológiu, socializmus!


-------

Ďakujeme všetkým, ktorý sa zapojili do aktivít na podporu SWLK.

Priama akcia


Ďalšie informácie:
Protestná akcia na podporu pracujúcich z kórejskej organizácie SWLK
Reč Oh Se-cheola na decembrovom súdnom pojednávaní
Libcom.org
Blog Kolektivně proti kapitálu
Podrobná analýza štrajku v českom Hyundai
Štrajková pohotovosť v Hyundai, divoký štrajk v Dymose, odbory a solidarita
Priama akcia – Bratislava vyjadrila solidaritu s kórejskými pracujúcimi v Ssangyong Motors

Diskusia

Vitajte v diskusii k článku. Cieľom diskusie je navzájom sa deliť o svoje pohľady na tému, skúsenosti a nejasnosti.
Ďakujeme, že v diskusii komunikujete s úmyslom konštruktívnosti, vzájomnej pomoci a úcty. Všetka komunikácia, ktorá ma iné ciele, bude presunutá tam, kam patrí - do smetného koša.

Pridaj pr?spevok
 
ODPORÚČAME(píš s diakritikou)

SPRÁVY

Košice - Otvorené stretnutie zväzu Priama akcia (26.6.)
12.06.2024 V košickom klube Collosseum sa opäť stretneme v stredu 26. júna o 18:00. Stretnutia sú určené pre ľudí, ktorí chcú aktívne riešiť problémy v práci (napríklad, ale nielen nevyplatené mzdy), prispieť do diskusie vlastnou témou, návrhom na činnosť alebo sa zapojiť do prebiehajúcich a plánovaných aktivít. Okrem iného sa budeme rozprávať napríklad o vyriešených a aktuálnych prípadoch problémov v práci, a o plánovaných verejných akciách na východe. Ak chceš prísť, kontaktuj nás cez FB alebo e-mail (zvazpa zavináč riseup.net). Prípadne vyplň aj náš dotazník. Následne sa dohodneme na podrobnostiach o mieste a čase stretnutia.
(FB podujatie)


Brno - Otevřené setkání svazu Priama akcia (19.6.)
03.06.2024 Červnové setkání na Základně Tři ocásci se uskuteční ve středu 19. 6. 2024 v 19:00. Otevřené setkání jsou určené lidem, kteří chtějí aktivně řešit problémy v práci, mají nápady na aktivity v regionu nebo se chtějí do aktivit zapojit, případně chtějí diskutovat o tématech spojených s anarchosyndikalismem a poznat podobně smýšlející lidi z okolí. Na místě budou také naše propagační materiály a publikace. (FB událost)

Žilina - Otvorené stretnutie zväzu Priama akcia (štvrtok 13.6.)
20.05.2024 Po úspešnej akcii „Večer so zväzom Priama akcia“ na žilinskej Hájovni, sme sa rozhodli, že skúsime otvorené stretnutie aj v Žiline. Stretneme sa opäť na Hájovni (Cesta k Paľovej búde 27) vo štvrtok 13. júna o 19.00. Cieľ je rovnaký ako v prípade ostatných otvorených stretnutí – spájať sa s ľuďmi, čo chcú aktívne riešiť problémy v práci, majú nápady na aktivity v regióne alebo sa chcú do nejakých zapojiť, prípadne chcú podebatovať o témach spojených s anarchosyndikalizmom a spoznať podobne zmýšľajúcich ľudí z okolia. Ak máš záujem o kontakt, ale na stretnutie nemôžeš prísť, ozvi sa nám cez FB alebo e-mail (zvazpa zavináč riseup.net) alebo vyplň online dotazník. Na mieste budú aj naše propagačné materiály a publikácie.
(FB podujatie)


Trnava - Otvorené stretnutie zväzu Priama akcia (29.5.)
17.05.2024 V priestoroch vynoveného Kubika na Pekárskej 40 sa stretneme opäť v stredu 29. mája o 19:00. Stretnutia sú pre ľudí, čo chcú aktívne riešiť problémy v práci, majú nápady na aktivity v regióne alebo sa chcú zapojiť do aktivít, ktoré prebiehajú alebo sa plánujú, prípadne chcú podebatovať o témach spojených s anarchosyndikalizmom. Ako zvyčajne budú na mieste aj naše propagačné materiály a publikácie vrátane nových plagátov, nálepiek a letákov propagujúcich brožúru „Ideš na brigádu? Skúsenosti a tipy, ako so sebou nenechať zametať“.
(FB podujatie)


Brno - Otevřené setkání svazu Priama akcia
06.05.2024 Na Základně Tři ocásci se setkáme opět už budoucí středu 15. 5. 2024 v 19:00. Otevřené setkání jsou určené lidem, kteří chtějí aktivně řešit problémy v práci, mají nápady na aktivity v regionu nebo se chtějí do aktivit zapojit, případně chtějí diskutovat o tématech spojených s anarchosyndikalismem a poznat podobně smýšlející lidi z okolí. Na místě budou také naše propagační materiály a publikace. (FB událost)

Diskusia na UCOFe - Ako konáme a aké sú možnosti zapájať sa? (4.5., Bratislava)
29.04.2024 V rámci United Colours Of Football (FB) v sobotu 4. mája o 13:00 predstavíme formou diskusie, ako sa nám darí prepájať anarchistické myšlienky s praktickou činnosťou aj ako subjektívne vnímame fungovanie v organizácii v súvislosti s osobným a rodinným životom. Porozprávame, ako sme sa vlastne dostali k anarchistickým myšlienkam a nevynecháme ani konkrétne aktivity či zážitky zo sporov o vyplatenie dlžných miezd. Priestor bude samozrejme aj na otázky, ktoré zaujímajú teba. (FB podujatie)

Otvorené stretnutie zväzu Priama akcia v Košiciach (24.4.)
19.04.2024 V stredu 24. apríla o 18:00 sa v Košiciach uskutoční ďalšie otvorené stretnutie. Stretnutia sú určené pre ľudí, ktorí chcú aktívne riešiť problémy v práci (napríklad, ale nielen nevyplatené mzdy), prispieť do diskusie vlastnou témou, návrhom na činnosť alebo sa zapojiť do prebiehajúcich a plánovaných aktivít. Okrem iného sa budeme rozprávať napríklad o vyriešených a aktuálnych prípadoch problémov v práci, a o plánovaných verejných akciách na východe. Ak chceš prísť, kontaktuj nás cez FB alebo e-mail (zvazpa zavináč riseup.net). Prípadne vyplň aj náš dotazník. Následne sa dohodneme na podrobnostiach o mieste a čase stretnutia. (FB podujatie)

Večer so zväzom Priama akcia v Hájovni – ako konáme a aké sú možnosti zapájať sa?
13.02.2024 V sobotu 16.3. sa uskutoční akcia, kde budeme rozprávať o úspešnom organizovaní sa, ako sa nám darí prepájať anarchistické myšlienky s praktickou činnosťou, ale aj o veciach, ktoré zaujímajú teba.

Otvorené stretnutie zväzu Priama akcia v Trnave (21.2., Kubik)
05.02.2024 Po krátkej pauze pokračujeme ďalším stretnutím aj v trnavskom Kubiku na Štefánikovej 4 o 19:00! Stretnutia sú pre ľudí, čo chcú aktívne riešiť problémy v práci, majú nápady na aktivity v regióne alebo sa chcú zapojiť do aktivít, ktoré prebiehajú alebo sa plánujú, prípadne chcú podebatovať o témach spojených s anarchosyndikalizmom. Tentokrát budeme okrem iného pokračovať v prípravách kampane „Ideš na brigádu?“. Ako zvyčajne budú na mieste aj naše propagačné materiály a publikácie.
(FB podujatie)


Otvorené stretnutie zväzu Priama akcia v Košiciach (18.1.)
08.01.2024 Vo štvrtok 18. januára o 18:30 sa v Košiciach uskutoční ďalšie otvorené stretnutie. Stretnutia sú určené pre ľudí, ktorí chcú aktívne riešiť problémy v práci (napríklad, ale nielen nevyplatené mzdy), prispieť do diskusie vlastnou témou, návrhom na činnosť alebo sa zapojiť do prebiehajúcich a plánovaných aktivít. Okrem iného sa budeme rozprávať napríklad o vyriešených a aktuálnych prípadoch problémov v práci, a o plánovaných verejných akciách na východe. Ak chceš prísť, kontaktuj nás cez FB alebo e-mail (zvazpa zavináč riseup.net). Prípadne vyplň aj náš dotazník - https://www.priamaakcia.sk/zapoj-sa. Následne sa dohodneme na podrobnostiach o mieste a čase stretnutia. (FB podujatie)

Ohliadnutie sa za otvoreným stretnutím v Skalici
10.09.2023 Otvorené stretnutie PA sa uskutočnilo prvý raz v regióne mimo väčších miest. Poteší, že aj na Záhorí sú ľudia, ktorí sa chcú aktívne zapájať do riešenia problémov na pracoviskách a komunite, navzájom si pomáhať a učiť sa od seba. Nadobudnuté zručnosti sa v budúcnosti zídu pri vedení sporov a ďalšom organizovaní sa. Príjemná pracovná atmosféra dotvárala celý priebeh stretnutia a dohodli sme viacero praktických vecí a možností ako sa zapojiť. K dispozícii boli tiež materiály súvisiace s anarchosyndikalizmom a hnutím pracujúcich.

Otvorené stretnutie zväzu Priama akcia v Bratislave (20.9., Foajé)
30.08.2023 Po mesačnej prestávke pokračujeme od 20. septembra v otvorených stretnutiach vo Foajé na Štefánikovej 16 o 19:00. Stretnutia sú pre ľudí, čo chcú aktívne riešiť problémy v práci, majú nápady na aktivity v regióne alebo sa chcú zapojiť do aktivít, ktoré prebiehajú alebo sa plánujú, prípadne chcú podebatovať o témach spojených s anarchosyndikalizmom. Ako zvyčajne budú na mieste aj naše propagačné materiály a publikácie. FB podujatie: (FB podujatie)

Otvorené stretnutie zväzu Priama akcia v Košiciach (17.8.)
04.08.2023 Vo štvrtok 17. augusta o 17:30 sa v Košiciach uskutoční ďalšie otvorené stretnutie. Stretnutia sú určené pre ľudí, ktorí chcú aktívne riešiť problémy v práci (napríklad, ale nielen nevyplatené mzdy), prispieť do diskusie vlastnou témou, návrhom na činnosť alebo sa zapojiť do prebiehajúcich a plánovaných aktivít. Okrem iného sa budeme rozprávať napríklad o vyriešených a aktuálnych prípadoch problémov v práci, a o plánovaných verejných akciách na východe. Ak chceš prísť, kontaktuj nás cez FB alebo e-mail (zvazpa zavináč riseup.net). Prípadne vyplň aj náš dotazník. Následne sa dohodneme na podrobnostiach o mieste a čase stretnutia. (FB podujatie)

Otvorené stretnutie zväzu Priama akcia v Skalici (30.8.)
30.07.2023 Vďaka dotazníku sme sa v poslednom čase spoznali s ľuďmi z viacerých regiónov. Naším cieľom je, aby sa rozvíjali aktivity v čo najviac lokalitách a nielen vo veľkých mestách ako sú Bratislava, Košice či Trnava. Aj preto nás teší, že ďalšie otvorené stretnutie bude v Skalici. Určené je pre ľudí, čo chcú aktívne riešiť problémy v práci či na brigáde, majú nápady na aktivity v regióne alebo sa chcú do nejakých zapojiť, prípadne chcú podebatovať o témach spojených s anarchosyndikalizmom a spoznať podobne zmýšľajúcich ľudí z regiónu. Ak chceš prísť, kontaktuj nás vopred cez FB alebo e-mail (zvazpa zavináč riseup.net) alebo vyplň spomínaný dotazník. Následne sa dohodneme na podrobnostiach o mieste a čase stretnutia. Na mieste budú aj naše propagačné materiály a publikácie. (FB podujatie)

Prenasledovanie odborov v Rusku
11.07.2023 Z rôznych miest Ruska neustále prichádzajú správy o represiách voči odborom. Zámienky na prenasledovanie sú rôzne, vždy však ide o pomstu zo strany štátu a kapitálu. Vo vojenskej atmosfére militarizácie a „mobilizácie národa“ navyše vzniká ešte väčší priestor na útoky na pracujúcu triedu.
V minulom roku sa represie dotkli odborového zväzu Kuriér, ktorí sa dostali do povedomia svojimi štrajkami a ktorého hlavná postava Kirill Ukrajincev bol 26. apríla 2022 zatknutý (viac info tu https://priamaakcia.sk/Podpor-odbory-Kurier-v-Rusku-celia-represii-zo-strany-rezimu.html).


Ďalšie>>
Vlastníci servera a domény priamaakcia.sk nezodpovedajú za obsah zverejnených príspevkov a nemusia sa s nimi stotožňovať.
Log in